Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi

Kamera Önü Oyunculuk;

Kamera önü oyunculuk eğitimi; dizilerde, reklamlarda ve filmlerde oyuncu olarak yer almak isteyen kişilerin tercih ettiği bir eğitimdir.

Kamera önü oyunculuk eğitiminde tiyatronun bazı tekniklerinden faydalanılsa da kameranın kendine has bir oyunculuk dili vardır. Bu dersi almak isteyenler büyük, kaba, yapmacık oyunculuk tercihleriyle; minimal, gerçekçi, estetik oyunculuk tercihlerini yer değiştirmelidir. Derslerimizde bu tekniklerin yöntemleri parçadan bütüne, kolaydan zora eğitim anlayışıyla öğretilmektedir.

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Kamera Önü Oyunculuk Dersleri Kimler Tarafından Verilmektedir?

Kamera önü oyunculuk derslerine daha önce çeşitli dizi, film klip, reklam vb. görevlerde bulunmuş deneyimli sanatçı öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Kurumumuzdaki sanatçı öğretmenlerin kamera önünde çeşitli projelerde yer almış olması koşuldur. Bunlara ek olarak işini severek icrâ etmesi, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir birey olması eğitim anlayışımızın önemli bir parçasıdır.

Bazı dönemler, derslerimize cast direktörleri ve isim yapmış oyuncu-yönetmenler girmektedir. Bu alanda çeşitli atölye ve workshoplar düzenlenmektedir.

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Kamera Önü Oyunculuk Derslerinde Ne, Nasıl Öğretilmektedir?

Öncelikle kamera önü oyunculuk dersine katılan katılımcıların/öğrencilerin hazır bulunuş seviyesi belirlenir. Daha sonraki aşamalarda katılımcıların oyunculuk performansları kameraya çekilir. Kaydedilen performanslar ekran karşısında oyuncuya izletilerek profesyonel bir değerlendirme yapılır.

Zaman zaman yerli ve yabancı yapımlardan rol model olacak çalışmalar izletilerek örneklendirme yapılır.

Kamera Önü Oyunculuğu eğitiminde katılımcılara/öğrencilere aşağıdaki konular başlıklar halinde yapılandırılarak derslerimizde verilmektedir.

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Kamera Önü Oyunculuk Dersleri Sınıfları Kaç Kişiliktir?

Sınıflarımız, dersliklerimizin kapasitesine göre en fazla 12 kişi en az 4 kişi olacak şekilde düzenlenmektedir.

Kamera önü oyunculuk dersleri, kişiye özel ve grup dersleri olarak verilmektedir.

Sınıflarımızda hijyen kurallarına önem gösterilmektedir.

Derslerimiz hafta bir gün iki (2) ders saati olarak gerçekleştirilmektedir.

Özel derslerdeki gün sayısı ve ders saatlerini, sanatçı öğretmenlerimiz ile katılımcı/öğrencimiz birlikte planlamaktadır.