Konservatuar ve Güzel Sanatlara Hazırlık

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Oyunculuk Sınavlarına Hazırlık Derslerini Kimler Alabilmektedir?

Güzel sanatlar liseleri, konservatuvar ve güzel sanatlar üniversitesi oyunculuk bölümü okumak isteyen öğrenciler bu dersi alabilmektedir.

Eğitimlerimizde yaş sınırı bulunmamaktadır.

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Oyunculuk Sınavlarına Hazırlık Dersleri Nasıl Verilmektedir?

Katılımcıların/öğrencilerin girmek istedikleri okulun kriterlerine göre ders içeriği belirlenmektedir. Genel olarak okullar; katılımcıdan/öğrenciden oyunculuk performansını gösterebileceği, farklı oyunların belli bir pasajlarını (tirat) oynanması istemektedir.

Hazırlık

Bu nedenle katılımcı/öğrencinin bir komedi bir de dram (trajik, hüzünlü) olmak üzere; iki adet tirat hazırlaması beklenmektedir.

Tirat Seçimi

Derslerimizin hazırlık sürecini, katılımcı/öğrencinin karakteristik özelliklerini belirledikten sonra yerli ve yabancı yazarların oyunlardan farklı tiratlar seçerek başlatmaktayız.

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Oyunculuk Sınavlarına Hazırlık Dersleri Kimler Tarafından Verilmektedir?

Oyunculuk sınavlarına hazırlık dersleri daha önce çeşitli özel kurum ve kuruluşlarda, üniversitelerde veya tiyatrolarda görev yapmış deneyimli sanatçı öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Kurumumuzdaki sanatçı öğretmenlerin konservatuvar mezunu olması koşuldur. Bunlara ek olarak işini severek icra etmesi, fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür bir birey olması eğitim anlayışımızın önemli bir parçasıdır.

Palto Drama ve Sanat Merkezinde

Oyunculuk Sınavlarına Hazırlık Dersleri Sınıfları Kaç Kişiliktir?

Oyunculuk sınavlarına hazırlık dersleri, kişiye özel verilmektedir.

Özel derslerin gün sayısı ve ders saatlerini, sanatçı öğretmenlerimiz ile katılımcı/öğrencimiz birlikte planlanmaktadır.