Gogol’ün “Palto’sundan çıkmadık biz fakat Palto’nun sıcaklığına sığındık.

Ne mi istiyoruz?

Modern, çağdaş ve yenilikçi ilkelerle oluşturduğumuz Sanatçı/öğretmen kadromuzla, sanat içerikli üretimler yaparak, dolu dolu eğitimler vermek istiyoruz. Okulumuz, bir sanat merkezi olsun istiyoruz. Bu nedenle okulumuzun adı “Palto Drama ve Sanat Merkezi” olarak bilinsin istiyoruz.

Neden mi paltolarımızı giydik?

Özellikle Tiyatro, Yaratıcı Drama, Kamera Önü Oyunculuk, Güzel sanatlar ve konservatuvar sınavlarına hazırlık alanlarında başarılı sanat eğitimleri vermek içi uzun yıllar boyunca sanat eğitimini ve öğretimini tecrübe edinmiş, alanında uzman sanatçı öğretmen kadromuzla kollarımızı sıvadık ve paltolarımızı giydik.

Sanat eğitiminde, katılımcılarımıza/öğrencilerimize yerinde ve doğru bir sanat eğitim programı oluşturmayı amaçlıyoruz.

Palto Dramada eğitimler nasıl mı verilmekte?

Öncelik olarak çocuk, genç ve yetişkin katılımcılarımızın/öğrencilerimizin hazır bulunuş seviyelerini belirlenmekte ve ardından kendi yaş ve gelişim özelliklerine uygun sınıflar oluşturulmaktadır.

Kimi katılımcılara/öğrencilere, isteklerine bağlı olarak kariyer planlaması, Kimi katılımcı/öğrencilerde ise yaşamsal faaliyetlerinde başarılı olabilecekleri destekleyici sanat eğitimleri verilmektedir.

Eğitimlerimize katılmak isteyen Katılımcılar/öğrenciler isteğe bağlık olarak, bireysel (özel), grup ya da online olarak derslerimize katılabilmektedirler.

İster hobi, ister sertifika

İsteyen katılımcılar/öğrenciler sertifika programına dâhil olabilmektedir.

İsteyen katılımcılar/öğrenciler hobi sınıflarımıza dâhil olabilmektedir.

Workshop & Atölyeler

Ayrıca çeşitli dönemlerde farklı disiplin ve sanat alanında başarılı olmuş yetkin oyuncular ve Cast direktörleriyle workshoplar ve atölyeler düzenlemektedir. İsteyen öğrenciler derslerden bağımsız olarak bu faaliyetlere de katılabilmektedir.

Kendin için bir adım at.

Sonuç olarak; atölye ve ders faaliyetlerimizi sanatın estetik, güzelleştirici ve bütünleyici yanından yola çıkarak planladık, programladık ve yapılandırdık.

Bu sebeple Palto Drama ve Sanat Merkezi olarak adını belirlediğimiz sanat okulumuzu “kendin için bir adım at.” Sloganıyla 12 Aralık 2021 tarihinde Bakırköy meydanda açtık.

Palto Drama Sanat Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kuruluştur. Erdoğan Ünlü tarafından kurulmuştur.

Palto Drama Sanat Merkezi sadece Bakırköy’de hizmet vermektedir.

Galeri